Vyšel Račetický měsíčník 11/2013

Račetičtí loupili v Kadani

Odeslat článek přes FaceBook :
7.4.2013 - Miroslav Frollo :
Dne 7. 4. 2013 se ve sportovní hale v Kadani uskutečnil florbalový turnaj čtyř týmů v kategorii elévů a přípravek. Mužstvo Račetic obsadilo obě kategorie.

V kategorii elévů nastoupili: v brance Jirka Palma, dále Roman Babulík (17 branek), Vašek Salač(10), Zdeněk Bradáč(5), Honza Kopecký(1) a Tomáš Kouba(2). V kategorii přípravek nastoupili: Adam Frollo(25 branek), Míša Bárta(17) a Fanda Svítil(3), doplněni o tři hráče Kadaňského B týmu. Oba týmy předvedly neskutečný výkon a v obou kategoriích turnaj vyhrály.

V kategorii elévů porazil náš tým postupně Podbořany 5:3, Chomutov 8:4 a tým Kadaně 7:6. Stal se vítězem skupiny a v semifinále porazil tým Kadaně 7:5. Do finálového utkání nastoupili naši kluci jako nečekaný favorit a svůj úkol zvládli na jedničku, když porazili tým Mocných Tuleňů Podbořany vysoko 7:1. V zápase o třetí místo vyhrála Kadaň nad Chomutovem 9:4.

Neméně úspěšně si vedli kluci z přípravky, kteří sice v prvním utkání ve skupině podlehli Podbořanům 4:11. Ve druhém utkání však rozdrtili Kadaňské Ačko 21:3 a ve třetím utkání skupiny porazili tým Chomutova 11:7. Ve skupině se umístili na 2. místě. V semifinále nastoupili proti týmu Chomutova a uštědřili mu vysokou porážku 12:5. Ve vyrovnaném finále vyhrál tým Račetic nad Mocnými Tuleni z Podbořan 7:5 a oplatil tak tomuto týmu porážku ze skupiny. Třetí v kategorii přípravek skončil tým Chomutova a čtvrtý tým Kadaně.

Klukům patří obrovská gratulace. Svým výkonem udělali velmi dobré jméno nejen sportovcům našeho regionu. Velké poděkování patří manželům Ryšavým za sponzorský dar, úhradu startovného. Těšíme se zase na další úspěchy našich malých sportovců. Díky.